Targus AST012EUZ Bedienungsanleitung
Targus Bildschirmfilter AST012EUZ
Seite 1/26
Privacy lm for tablet (2-way)
Open Size: 177.8W x 215.9H mm Diecut Color: Grayscale October 7, 2014 3:54 PM AST001EU-A_UG_100714
Privacy lm for tablet (2-way)
45o
45o
1
CAUTION
• Do not exert excessive force or use an abrasive cloth when cleaning the
surface of the privacy screen
• Do not bend the privacy screen
Quick
Start
2
ATTACHMENT INSTRUCTIONS:
1. Clean tablet screen and place the privacy screen on the table, preferred viewing side down.
2. Remove a short adhesive strip from liner.
3. Attach to the end of one of the long adhesive strips.
4. Pull the long strip up while holding onto the short strip.
5. Position the long adhesive close to the edge of screen, centered vertically.
6. Apply pressure rmly along length of strip, removing any air bubbles.
TO “REFRESH” ADHESIVE STRIPES:
Remove the privacy screen from your tablet, then rinse the privacy screen under running warm water,
rubbing adhesive lightly with your nger to remove debris. Gently fan lter to dry.
Or use transparent tape to remove surface debris.
Quick Start
410-3089-001A
Model: AST
GB-1
N2953
All trademarks and registered trademarks are the property of their respective owners.
©2014 Manufactured or imported by
Targus Europe Ltd., Feltham, Middlesex, TW14 8HA, UK. All rights reserved.
Produktspezifikationen
| Marke: | Targus |
| Kategorie: | Bildschirmfilter |
| Modell: | AST012EUZ |
| Breite: | 285 mm |
| Tiefe: | 1 mm |
| Gewicht: | 32 g |
| Produktfarbe: | Transparent |
| Höhe: | 195 mm |
| Typ: | Rahmenloser Blickschutzfilter |
| Seitenverhältnis: | 3:2 |
| Geeignet für: | Tablets |
| Kompatibilität: | Microsoft Surface Pro 3 |
| Maximale Bildschirmgröße: | 12 " |